Podzim a Vánoce v MŠ

A nadešel listopad….Tento podzimní měsíc již bývá ve znamení příprav na Vánoce a ani u náš ve školce tomu nebylo jinak. Hned v první polovině měsíce přijel fotograf pan Sitarčík . Již tradičně necháváme v této době děti vyfotit a ony pak mají krásný dárek hlavně pro babičky – vlastní portrét,doplněný vánočním motivem.

Den nato jsme se pobavili nad pohádkou „Zvířátka a loupežníci“, za kterou jsme tentokrát nemuseli nikam jezdit – pohádka „přijela“ za námi do školky.

A protože listopad rychle utíkal, byl čas myslet na vánoční přípravy. Pilně jsme se už od září učili básničky a písničky, sestavit program na Mikulášskou besídku nebyl tedy nijak velký problém, dokonce ani pro „mrňousky“ Berušky.

Ani na společné tvořivé odpoledne s rodiči jsme nezapomněli, jen bylo tentokrát malinko jiné: letos jsme totiž nepekli cukroví, ale společně se vyráběly vánoční ozdoby. Poskytli jsme dětem a jejich rodičům výtvarný materiál a další již záleželo na jejich tvořivosti a fantazii. A že obojího měli všichni hodně, druhý den se na schodišti objevil stromeček ozdobený výhradně těmito společnými výtvory.

Konečně nastal prosinec – měsíc, na který se těší snad všichni, ale děti, pochopitelně, nejvíce. Mikulášské besídky proběhly ve všech třídách v jeden den: 3. prosince a dá se říci, že byly vydařené. Návštěva Mikuláše přinesla jedno malé překvapení: kromě čerta ( malého, ale šikovného ) s ním letos přišel i anděl a byl to on, kdo dětem rozdával malé sladké dárečky.

A protože do Vánoc přece jen ještě nějaký ten týden zbýval, měli jsme ve třídách spoustu času učit se koledy, povídat si o Ježíškovi, vyrábět vánoční přáníčka,zkoušet některé starodávné zvyky, jako třeba rozkrajování jablíček…U Motýlků si pak děti vytvořily vánoční svícen, Včelky si vyzkoušely, jak se zapichováním hřebíčku vyrábí „voňavý“ pomeranč.

Poslední pondělí před vánočními svátky jsme pak v mateřince měli snad nejočekávanější událost – nadílku! Pod nazdobenými stromečky byla v každé třídě kopa dárků, a tak se do konce týdne opravdu nikdo nenudil. Všichni zkoušeli nové společenské hry, stavebnice, auta, domečky pro panenky… Také máme na hodně dlouho co nového číst, protože „Ježíšek“ nám přinesl i spoustu knížek s pohádkami a dětskými příběhy.

Podpořte nás na sociálních sítích: