Leden 2014

Hned po vánočních prázdninách jsme očekávali, že konečně nastane „pravá“ zima, protože dosud bylo počasí spíš podzimní, mnohdy i jarní, ale nestalo se tak. A vzhledem k tomu se také začaly ve větším objevovat nemoci. Děti začaly pokašlávat, smrkat a kýchat a potom už se stav v jednotlivých třídách den ze dne snižoval. Koncem měsíce nechodila do školky kvůli nemoci více, jak polovina zapsaných dětí. Proto i na návštěvě v základní škole, kam jsme byli pozváni, bylo jen 16 z 28 letošních předškoláků. Nic ale nebránilo tomu, abychom si to ve „velké“ škole náležitě užili. Shlédli jsme pohádku, kterou nám zahráli osmáci v nové školní aule, děti si s nimi pak zatancovaly, zazpívaly i se dozvěděly něco o třídění odpadu, potom dostaly v jídelně malé občerstvení a nakonec jsme navštívili první třídu. Tam se nám prvňáčci pochlubili, jak už umějí číst a počítat a některé lehčí úkoly si s nimi vyzkoušeli i naši předškoláci.

Ve čtvrtek 23. ledna pak přijelo do školky divadlo Kolem s pohádkou „ O nepovedeném čertíkovi“, která byla veselá, hravá a dětem se moc líbila.

A nakonec to nejlepší : poslední týden v lednu k nám konečně zavítala zima!!! Ta „opravdová“, se sněhem na stavění sněhuláků, na sáňkování, koulování….no zkrátka jako stvořená pro všechny zimní radovánky!!!