Panenka pro UNICEF

Adoptuj panenku a zachráníš dítě

To je název jedné z aktivit organizace UNICEF. Jedná se o výrobu a následnou „adopci“ látkových panenek.

Každá panenka představuje jedno dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).

Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla “svoji rodinu”.

Látkové panenky vyrábějí dobrovolníci z celé republiky a netrpělivě očekávají zprávu, že zrovna jejich panenka splnila poselství, které jí s láskou předali.

A já se musím pochlubit, že i my jsme se tohoto projektu, jako školka, zúčastnili.

Naše dvě paní učitelky a děti ze třídy Včeliček jednu takovou panenku společnými silami vyrobily. Daly jí jméno „Hanka ze školky“, pečlivě vyplnily panenčin „rodný list“ a vše odeslaly na adresu k tomu určenou. Teď už jen budeme netrpělivě čekat, jestli se ozve její „adoptivní rodina“. 😊

Podpořte nás na sociálních sítích: