Oblékání dětí

Milé maminky,

nastal opět čas, kdy je třeba teple se oblékat. To platí, samozřejmě, pro všechny, ale já bych se teď chtěla věnovat oblékání dětí.

Víte, že ve školce chodíme každý den dopoledne ven, a to téměř za každého počasí. Děti jsou 2 hodiny venku, buď na zahradě, nebo, a to přes zimu většinou, s nimi jdeme na vycházku. A protože bývá často mokro, vítr nebo mrazivo, je třeba děti přiměřeně tomu obléknout. V jejich skříňce nebo sáčku by tedy neměla rozhodně chybět pokrývka hlavy, šála, rukavice…Tady bych ráda poprosila o vaše pochopení: pokud dáváte dětem prstové rukavice, zkuste si doma stopnout, jak dlouho dítěti trvá, než si  nasouká všechny prstíky do správných “chlívečků”?? S vaší pomocí cca minutu? A teď si to zkuste vynásobit 20ti (cca počet dětí, kterým je třeba i ve školce s tím pomoci). Jsme zhruba na dvaceti minutách…jen rukavičky…a to není vše, s čím většina dětí, hlavně těch nejmenších) potřebuje pomoci.

Chtěla bych vás tedy požádat: pokud se ten váš prcek ještě s prstovými rukavičkami “pere”, dejte mu, prosím, do školky palčáky. Do těch se děti dostanou bez problémů a ručičky jim zahřejí stejně:-).

A ještě jedna prosba: jak jsem už psala výše, venku je teď většinou mokro…a bláto…Občas se stane, že dítě upadne a na oblečení to je vidět. Nezabráníme tomu a děti to také většinou neudělají schválně. Když jim dáte do školky starší, třeba poděděné, oblečení, nebude vás jeho ušpinění tolik “bolet” a svým dětem ušetříte trauma z toho, že “maminka se bude zlobit” 🙂

Děkuji za pochopení a přeji všem krásnou, pokud možno “čistou” , zimu! 🙂

Za kolektiv učitelek Dana Košťálová