Malá technická univerzita – projekt pro předškoláky

V naší mateřské škole v současnosti probíhá projekt “Malá technická univerzita”. Jedná se o projekt z oblasti polytechnické výchovy a byly nám k němu zaslány tyto informace:

” Projekt je vytvořen pedagogy z MŠ a odborníky z technických oborů. Je také doporučen dětským psychologem a speciálním pedagogem.
V našich lekcích pomáháme dětem rozvíjet jejich technické a logické schopnosti. Hrajeme si např. na architekty, elektrikáře, instalatéry, kartografy, stavitele mostů, věží, města, projektanty, energetiky nebo zpracovatele odpadů. Nově nabízíme nástavbové lekce Malý vodohospodář, Malý archeolog, Malý ropař a Malý plynárník.”

Zatím proběhly dvě lekce, které se dětem velmi líbily. Snad je stejně zaujmou i další čtyři, které se uskuteční během jarních měsíců.