Lednové aktualitky

Nový kalendářní rok se nám pěkně rozběhl a  Paní Zima se i u nás nesměle přihlásila o slovo. Poslední dny přinesly nejen  chladnější počasí, ale i trochu sněhu. I když řidiči a silničáři z toho bílého nadělení většinou moc nadšeni nejsou, děti se na sněhové vločky moc těšily a, samozřejmě,, se  snaží sněhu co nejvíce užívat.

Podle zkušeností z minulých let je téměř jisté, že ten bílý poprašek dlouho nevydrží, a tak chodíme nejen na procházky k potoku a k rybníku, ale i na školní zahradu, kde je možné v klidu dělat sněhové koule a stavět pidisněhuláky 🙂

Prosíme tedy rodiče, aby pečlivě zvážili, jak dítě obléknout a obout, protože i když po sněhu bude možná brzy veta, zima jen tak neskončí a je třeba počítat s tím, že děti jsou téměř za každého počasí celé dopoledne venku. Také bychom rády poprosily o pochopení faktu, že opravdu nemůžeme každému dítěti navlékat prstové rukavičky. Pouhá půlminutka u jednoho dítěte znamená celých deset minut u dvaceti dětí…. A mnohdy se s počítáním prstíků “do chlívečků” lopotíme  déle, než půl minuty. O co rychleji  mají děti navlečené palčáčky, a ještě to většina z nich zvládne sama…:-)

Děkujeme a přejeme, abyste si všichni užili nejchladnější období roku v pohodě a ve zdraví 🙂

Podpořte nás na sociálních sítích: