Co se stalo ve školce?

Tak se mohli v úterý 6. června ptát obyvatelé Zlonic, když kolem deváté hodiny ráno zahlédli policejní auta, zajíždějící na zahradu školky a následně slyšeli vzrušené hlasy dětí, štěkot psů a později i střelbu!

Ne, nedošlo k žádné závažné události! To jen do školky přijeli příslušníci Policie ČR, aby seznámili děti s jejich prací a kázali jim, jak náročná často bývá.

Popovídali s i s dětmi o tom, jak důležité je starat se o bezpečnost všech a také o správném chování.

Poté následovala ukázka výcviku policejních psů. Mohli jsme se na vlastní   oči přesvědčit, že správně vycvičenému pejskovi opravdu nic neunikne a že si dokáže poradit i např. se situací,kdy musí čelit ozbrojenému pachateli ( odtud ta „střelba“ ).

Největším zážitkem ale pro naše děti bylo, když dostaly možnost prohlédnout si něco z policejní výstroje a výzbroje. Mohly si vyzkoušet, jak těžká je ochranná vesta, jak fungují pravá policejní pouta a dokonce si mohly osahat i opravdovou policejní zbraň! To bylo něco hlavně pro kluky!

Na své si ale přišli všichni, protože k dispozici bylo i rychlé policejní auto, do kterého si každý, kdo měl zájem, mohl na chvíli sednout za volant a dokonce stisknout houkačku!

Ještě, než se s námi vzácná návštěva rozloučila, dostaly děti dárek – omalovánky s policejní tématikou. Nad obrázky si tak mohou doma s rodiči ještě popovídat a pěkně si je vybarvit.

Děkujeme tímto příslušníkům Policie ČR z Kladna za to, že si udělali na naše malé svěřence čas, věnovali nám téměř celé dopoledne a poskytli nám nevšední zážitek, na který budou děti určitě ještě dlouho vzpomínat!

 

 

 

 

Podpořte nás na sociálních sítích: